|
 Marihøne
 Tordivel
 Bladlus
 Snegle
 Flue
 Insekt
 Bille
 Gresshoppe
Ikke aner jeg hva denne typen her hadde å gjøre på spisebordet vårt, men den virket slapp og initiativløs og rørte i det heletatt lite på seg. Sliten og overstimulert av våren, kanskje? Mye arbeidspress på tordivler nå som det er sammenbrudd i både bie-og humlebestanden? Men hvorfor fortvivel, lille tordivel, kanskje du skal på hotell i kveld? Jeg mener, den har åpenbart ikke oppdaget insekthotellet vi har bygget på andre siden av huset. Vel, sånn kan det gå. Rådyrene har, komplett uinvitert, oppdaget oss helt av seg selv og slenger innom i tide og utide. Mens de som vi ønsker skal komme, bla slike hyggelige pollinerende nyttedyr, de fatter ikke bæret. 
|
Om siden Velkommen til Hagen på Kuretoppen!
Her vil du finne alle planter vi har i hagen, med bilder, latinske navn og lenker til andre sider med opplysninger om hver plante.
I kommentarene vil jeg skrive om endringer som skjer i løpet av året.
Det er mye glede og læring ved å få seg en hage. For tidligere byboere kommer det også overraskelser og mer sjokkartede opplevelser.
Det er ikke utenkelig det skjer endringer med gartneren underveis også? Sjekk i såfall under de de utenombotaniske postene i bloggen, som bla. 'Rapport fra hengekøya ', 'Gøy på landet', og 'Nei, hva?!?
Du må gjerne komme med råd og innspill til hagearbeidet mitt underveis - her i gården er foreløpig entusiasmen større enn kompetansen!
Beste hilsen Trine
(Stor takk til Karl-Kristian Waaktaar for hjelp med å sette opp bloggen)
Abonner på nettstedet via epost
|