Antall besøkende

2625629

Lilje?

Denne planten har stått i bedet mot nord-vest og hatt det passe kummerlig. I vår flyttet jeg den så den sto mot sørøst. Jeg har hatt et skrått blikk til den pga en mistanke om at det var gress eller ugress. Men i løpet av sommeren har den ikke oppført seg som typisk ugress. Den bare står der, ingen blomster, bare grønn og ganske liten. å jeg lar tvilen komme tiltalte til gode og lar den stå.

Anne-Lise tipset meg nylig om at de kunne være en lilje. Så så jeg en veldig lignende en på Ramme gård sist helg, som sto i en krukke og var mye større, men heller ikke den hadde blomster. Nå har jeg sendt en mail til gartneren Tommy på Ramme og spurt hva hans plante heter. Kanskje det kan vise vei?  Setter inn et bilde av den planten jeg så på Ramme gård – den er ganske lik, ikke sant?

Legg igjen en kommentar

Du kan bruke disse HTML-elementene

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>