Om siden
Velkommen til Hagen på Kuretoppen!
Her vil du finne alle planter vi har i hagen, med bilder, latinske navn og lenker til andre sider med opplysninger om hver plante.
I kommentarene vil jeg skrive om endringer som skjer i løpet av året.
Det er mye glede og læring ved å få seg en hage. For tidligere byboere kommer det også overraskelser og mer sjokkartede opplevelser.
Det er ikke utenkelig det skjer endringer med gartneren underveis også? Sjekk i såfall under de de utenombotaniske postene i bloggen, som bla. 'Rapport fra hengekøya ', 'Gøy på landet', og 'Nei, hva?!?
Du må gjerne komme med råd og innspill til hagearbeidet mitt underveis - her i gården er foreløpig entusiasmen større enn kompetansen!
Beste hilsen Trine
(Stor takk til Karl-Kristian Waaktaar for hjelp med å sette opp bloggen)
Abonner på nettstedet via epost
Så flinke dere er!
Det må virkelig gjøres her hos oss i år. + Ett strøk maling. Gruer meg litt til vi må sette igang, men først skal garasjen få ett par strøk med maling.
Takk for oppmuntrende tilrop, Lene! Det er egentlig mannen min som er flink med alt som har med huset utendørs. Han maler raskt og flekkfritt og veldig pent. Jeg holder meg klokelig på avstand – man skal primært drive med det man kan, og dette er ikke mitt område.
Men uansett påkjenningen med maling og kjedelig vedlikehold så blir det jo veldig fint etterpå. Trøst deg med det når du går der og gruer i Nesheimshuset, og lykke til!