Om siden
Velkommen til Hagen på Kuretoppen!
Her vil du finne alle planter vi har i hagen, med bilder, latinske navn og lenker til andre sider med opplysninger om hver plante.
I kommentarene vil jeg skrive om endringer som skjer i løpet av året.
Det er mye glede og læring ved å få seg en hage. For tidligere byboere kommer det også overraskelser og mer sjokkartede opplevelser.
Det er ikke utenkelig det skjer endringer med gartneren underveis også? Sjekk i såfall under de de utenombotaniske postene i bloggen, som bla. 'Rapport fra hengekøya ', 'Gøy på landet', og 'Nei, hva?!?
Du må gjerne komme med råd og innspill til hagearbeidet mitt underveis - her i gården er foreløpig entusiasmen større enn kompetansen!
Beste hilsen Trine
(Stor takk til Karl-Kristian Waaktaar for hjelp med å sette opp bloggen)
Abonner på nettstedet via epost
Vakre bilda frå Hemne med bilde tå Roberget.
Hei
Jeg lurte på om du har oversikt på hva det kostet å bygge dette drivhuset? Sånn ca. i hvertfall. Det var knall flott.
Jeg husker ikke nøyaktig hva det kostet. Men kanskje 5 – 6.000,-. Da ble det brukt opp igjen en del fra det gamle drivhuset som ikke var ødelagt (Døra, luftelukene, mønekam og noen glassplater som ble funnet igjen hele.) Nytt glass ble kjøpt for ca. 3.000,-. Dessuten endel impregnert treverk samt beis og skruer m.v. Det selvproduserte drivhuset har nå overlevd flere stormer både fra øst og vest.