Antall besøkende

2625629

Villgjessene samles

I går kveld hørte vi plutselig en rar dur kombinert med en slagst kvakking fra lufta. Det var (heldigvis) ikke et RyanAir-fly på vei til landing på Rygge.

Vi løp ut,  og der, rett over hodene  på oss, suste det en 50-60 gjess i formasjon. De dannet ikke bare en V, de dannet en hel setning! I skjønnskrift!

Jeg lover deg, det sto: ‘Kom, guttærr, her er ikke blivenes, vi stikker til Spania!’

Vi sto lamslåtte på terrassen. Idet de forsvant over tretoppene presset det seg fram fra oss et unisont: ‘Vent, vi blir med!’

Det nyanskaffede kameraet var til lading. Amatørmessig. I morgen skal vi kjøpe et reservebatteri.

1 kommentar tilVillgjessene samles

  • Thale

    Jeg er fullstendig uerfaren med blogger, så mine kommentarer kommer på ville steder… Men når det gjelder Akeleie – har du sett at blomsterhodet ser ut som fem (elelr seks) nydelige fugler som snakker sammen? Hver blå del er formet som en vakker svane, særlig hals og hode. ganske vakkert.

Legg igjen en kommentar

Du kan bruke disse HTML-elementene

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>